Zajęcia plastyczne w naszym Centrum to stały element codziennej pracy i ważna forma aktywności naszych podopiecznych.

Tym razem uczestnicy tworzyli wyjątkowe obrazy przy użyciu farb oraz… napompowanego balonika! Każdy samodzielnie dobierał kolory, przygotowywał swoje stanowisko pracy, przytwierdzał kartkę i tworzył fantazyjne, niepowtarzalne wzory.

Takie zajęcia rozwijają sprawność manualną, pobudzają wyobraźnię i kreatywność, a także wzmacniają poczucie sprawczości i samodzielności. Dają naszym podopiecznym możliwość wyrażania emocji, budowania pewności siebie oraz czerpania satysfakcji z własnej pracy.